Об'яви / Новини

      Відповідно  до  наказу  №453  від  05.10.2016  року  відділу  освіти  районної  державної  адміністрації  та  на  виконання  наказу  управління  освіти, науки  та  молоді  обласної  державної  адміністрації  №263  від  29.09.2016  року  «Про  проведення  тижня  національно  -  патріотичного  виховання  дітей  та  молоді  в  навчальних  закладах  Херсонської  області  у  2016  році», з  метою  реалізації  Заходів  обласної  комплексної  програми  з  національно  -  патріотичного  виховання  «Дитина  - громадянин -  патріот  Батьківщини ». В  дошкільному  навчальному  закладі  з  10 по  13  жовтня  проводився  тиждень  національно  -  патріотичного  виховання «Україна  -  це  ми», під  час  якого  було  проведено  ряд  заходів, спрямованих  на  любов  до  материнської  мови, до  свого  дому, до  батьків , шанувати  традиції  народу, звичаї . Під час  тижня  була  організована  виставка  літератури  з  нагоди  відзначення  Дня  захисника  України  та  Дня  Українського  козацтва ( зустріч  з  бібліотекарем  сільської  дитячої  бібліотеки), заняття  - презентації  «Україна  -  рідний  край» , фізкультурно – спортивні  патріотичні  ігри  «Як козаки змагались», конкурс  «Намалюй  малюнок  солдату» ( старші  групи)  та  патріотичний  флешмоб  «Україна  -  це  ми».

DSCN4489

DSCN4514

DSCN4531

DSCN4532

DSCN4537

DSCN4540

DSCN4544

DSCN4552

DSCN4561

DSCN4565

DSCN4567

DSCN4591

DSCN4378

DSCN4383

DSCN4394

DSCN4401

DSCN4407

DSCN4459

DSCN4487

 

 

 

Новина 25.10.2016

Звіт про проведення тижня знань з основ ОБЖД у  Великокопанівському  ДНЗ  «Ягідка»

  Відповідно до наказу №455від  05.10.2016  року  відділу  освіти  районної  державної  адміністрації  «Про  проведення  Тижня  знань  з  основ  безпеки  життєдіяльності  в  дошкільних  навчальних  закладах  району», на  виконання  доручення  Президента  України  від  29.02.2012  року  №1_1/516, спільного  наказу  Міністерства  надзвичайних  ситуацій  України  та  з  метою  профілактики  травматизму  невиробничого  характеру, виховання  поважного  ставлення  до  безпеки  людини, вироблення  навичок  з  дотримання  правил  поведінки  у  надзвичайних  ситуаціях учасників  освітнього  процесу.

Перед колективом    поставилені  такі завдання:

- підвищення ефективності освітнього  процес з питань  - особистої безпеки та захисту життя;

- поглиблення теоретичних знань та закріплення практичних навичок вихователів щодо формування у дошкільнят ціннісного ставлення до власного здоров’я і життя;

- пропагувати здоровий спосіб життя серед батьків та їх дітей;

- інтегрування родинного і суспільного виховання з проблеми безпеки життєдіяльності.

Творчою групою  розроблений план  проведення «Тижня безпеки».

Роботу проводили із залученням дітей до різних форм роботи: заняття, ігрова діяльність, театралізована діяльність, свята та розваги, конкурси, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), читання художньої літератури з використанням українського фольклору, самостійно-художня діяльність,  моделювання ситуацій та їх розв’язання.

Робота проводилася згідно плану проведення тижня. Всі заходи, які були заплановані – вчасно проведені. Діти добре засвоїли норми та правила безпеки. Підтвердженням цьому стала  музично  -  театралізована  вистава (по  ОБЖД). Вона показала, що 75% дітей добре орієнтуються в  правилах  дорожнього  руху. Вихователі  дуже ефективно попрацювали над тим, щоб діти засвоїли правила, чого не слід робити:

-          при відсутності дорослих  вмикати побутові електроприлади;

-          розпалювати вогонь без нагляду дорослих;

-          грати з сірниками .

Була  організована  виставка  колективних  робіт на  тему  «Безпека  дитини  в  соціумі»

В плануванні, організації, участі в заходах, присвячених «Тижню безпеки» приймали активну участь: музичні керівники, інструктор з фізичної культури, помічники вихователів та батьки.

Додаються  фотографії.

Звіт підготувала вихователь-методист  Проскурова  С. А.

DSCN4626

DSCN4629

DSCN4641

DSCN4647

DSCN4650

DSCN4654

 

Новина 25.10.2016

Усі стежки ведуть від шкільного порога. Початок усіх професій у шкільному класі. Ключ до всіх духовних багатств світу у нього, шкільного наставника. Це ж бо він, учитель, повів нас у світ знань, допоміг обрати з тисяч свою дорогу в житті, навчив не лише премудрощів шкільних предметів, а й найскладнішої з наук бути людиною. Тому стільки глибоких почуттів у словах "Учителю мій", які промовляють люди різного віку й життєвого досвіду в усіх куточках світу. Саме до вчителя спрямовані найкращі слова подяки за те, що він робить для дітей, для справи виховання.

30 вересня у Великокопанівському Будинку культури відбувся святковий концерт до Всесвітнього Дня вчителя «Спасибі вам, рідні, за знання, за мудрість, за турботу і терпіння». Для участі у цьому заході були запрошені вчителі-пенсіонери. Зустріч була теплою: вчителі з трепетом згадували роки спільної праці, роздивлялися свої фотографії, з посмішками пригадували різні моменти свого вчительського життя. Ведучі на святі згадували про їхні долі, їх життєвий шлях. На екрані було показано слайд шоу із світлин, що їх принесли учасники. Багато теплих слів було сказано на адресу людей, що присвятили свій життєвий шлях педагогіці. Також багато було щирих промов, і квітів, що принесли своїм кумирам вдячні учні та односельці.

Буць Лідія Іллівна в школі виявила організаторські здібності, була головою ради дружини, загоновою вожатою. її приклад вчителя - Кононенко Леонід Іванович, принциповий, вимогливий, знавець свого предмету. Вмів організовувати учбовий час, хотілося його наслідувати. Закінчила середню школу в 1965р. Один рік працювала тонер вожатою Костотртаівської середньої школи.

У 1966р. вступила до ХТІГ на факультет природи, хімії та біології. Закінчила його у 1971р. За направленням працювала в Тарасівській сільській школі \ рік вчителем хімії. У 1972р. її перевели до восьмирічної школи с.Великі Копані на посаду вчителя хімії та біології, пізніше до середньої шкали вчителем хімії

У 1991р. за вислугою років та за станом здоров'я вийшла на пенсію. Педагогічний стаж 25років.

Учні, що пішли її стежкою - Абисова Лариса Миколаївна (хімік) та Ліщенко Валерій Миколайович (біолог).

Завгородній Станіслав Орестович. Бажання стати вчителем виникло від бажання наслідувати своїх вчителів фізкультури. Разом зі своїми братами, а було їх троє, ставили акробатичні номери. Результати занять перевершили всі сподівання, виступали в збірній області, мали високі оцінки, пройшли на республіканський конкурс. Мав другий дорослий розряд по гімнастиці.

 Після школи – армія (1967-1969р) . Педагогічну діяльність почав в 8-річній школі села Солонці. Після року роботи був переведений до Копанівської середньої школи вчителем фізкультури. 1976р. – заочно навчався в Миколаївському державному педагогічному інституті.

1982р. призначений військовим керівником школи. 1989р. призначений старшим військовим керівником Цюрупинського району. 1992р. присвоєно звання «Відмінник народної освіти України».

Нагороджений двома почесними грамотами районного відділу народної освіти та трьома почесними грамотами обласного відділу народної освіти.

2002 року вийшов на пенсію, маючи 30 років педагогічного стажу та 41 загального.

 Стежкою батька пішла донька Світлана Станіславівна, яка стала вчителькою молодших класів, онук Боков Олег Ігорович є викладачем фізкультури у Херсонському Морському Коледжі, ще один онук Боков Антон Ігорович є студентом 2-го курсу ХДУ факультету «Фізичне виховання».

Костін Іван Іванович з 15 років (1946р.) працював у колгоспі.

У 1948р вступив до Херсонського ремісничого училища, закінчив його в 1950р. Був розподілений до Миколаївського суднобудівного заводу столярем краснодеревником, працював 2 роки, потім його призвали до лав радянської армії. У 1955р. пішов працювати у Херсонське ПТУ №2 слюсарем з ремонту обладнання.

У 1956р переїхав до с.Великі Копані де працював у будівельній

бригаді. У 1957р. директор школи Колаєв Віктор Семенович запросив

Івана Івановича працювати вчителем трудового навчання, де він пропрацював до 1979р.

Вийшов на пенсію за вислугою років. Має 32 роки стажу.

Кучерява Людмила Іванівна закінчила Бериславське педагогічне училище. Два роки працювала у восьмирічній школі с.Великі Копані.

Вийшовши заміж переїхала до Миколаєва де 5 років працювала у дитячому садку. Розуміючи, що робота в садочку не для неї, що її покликання вчитель вона повертається до с.Великі Копані.

Пропрацювала вчителем 25 років, вийшла на пенсію по вислузі років.

Лобода Марія Дмитрівна

Народилася у одній із багатодітних родин Дніпропетровської області. У школі навчалася добре, бо мала гарних вчителів. По закінченні отримала срібну медаль. Так сталося, що Марія Дмитрівна довго вагалася у виборі ВИШу, а так як умови вступу були такими, що перший рік після закінчення школи відмінники не здають екзамени, то за три дні до закінчення прийому документів відвезла їх до Сімферопольського інституту, де успішно пройшла співбесіду і була зачислена на факультет «Агроном-плодоовочівник-виноградар».

Розподілена була в Червоний маяк в Бериславського району. Начальник Херсонського винтресту рекомендував їхати на роботу до Великих Копанів. Працювала у радгоспі, вийшла заміж, народила сина. Була депутатом, членом виконкому, членом обласного комітету профсоюзів. Вступила до лав партії. Була дуже відповідальною і принциповою у всьому, що стосувалося роботи.

З вересня 1970 року перейшла до школи викладачем обслуговуючої та сільськогосподарської праці. Далі читала фізику і навіть астрономію. Згідно постанови «Про покращення профорієнтаційної роботи» при школі було створено учнівську виробничу бригаду на базі 9-х класів. Так виник табір праці і відпочинку «Романтик», з його комсомольською організацією, ланками, соціалістичним змаганням, де на лінійках щоранку піднімали прапор, а вечорами організовували цікаве дозвілля.

Табір став одним з найкращих в області. Займалися дослідницькою роботою під керівництвом Нижньодніпровської дослідницької станції. Зайняли 3-тє місце в Республіці. Вивели багато сортів кукурудзи, зокрема кукурудзи різних кольорів. З неї для виставки було створено герб України, який ,на жаль, до показу допущений не був. Дослідницькі роботи були кращими на виставках станції юних натуралістів. Як заохочення, самих кращих нагороджували путівками по всьому Радянському Союзу.

Марія Дмитрівна має звання «Заслужений вчитель Української РСР», нагороджена грамотою ЦК ВЛКСМ. Має п’ять почесних грамот Міністерства освіти.

1977 року Марія Дмитрівна перейшла працювати до МНВК, де по 1997 рік була завучем та викладала садівництво. Організувала роботу з господарствами, що стали спонсорами МНВК, приймали участь у республіканських змаганнях, за що отримали перехідний Червоний прапор. На пенсії 1997 року.

Морозкіна Надія Миколаївна

З дитинства мріяла стати вчителькою. Це бажання виникло в неї  під впливом вражень від вчительки початкових класів Петрової Надії Фомінішни. Закінчила середню школа у м. Усть-Пристань Алтайського краю. Поїхала працевлаштовуватися до міста Красноярськ, де влаштувалася радіомонтажницею. Зрозумівши, що цей вибір був помилковим, знов повернулася на Алтай, де вступила до Педагогічного інституту на філологічний факультет. Направлення отримала до середньої школи. Далі за сімейними обставинами Надія Миколаївна знову повернулася до Красноярська, де влаштувалася працювати до Політехнічного інституту викладачем мови та літератури на підготовчих курсах. 1973 року знову ж таки за сімейними обставинами сімя переїхала до україни в село Хорли Каланчацького району. Обласний відділ народної освіти направив на роботу в середню школу.

1986 року перевалася до Великокопанівської середньої школи, де пропрацювала 23 роки викладачем мови та літератури.

2010 року нагороджена медаллю «За довголітню плідну працю»

Мороз Людмила Іванівна у 1979р. закінчила середню школу і вступила до Миколаївського державного педагогічного інституту на вчителя початкового навчання. В 1983р. за направленням приїхала до Великокопанівської середньої школи де працювала до 1988р.

По 1998р. працювала вихователем дитячого садка у м.Херсон.

З 1998р. по 2000р. працювала у дитсадку «Ягідка» вихователем в с.В.Копані.

З 2000р. по 2009р. працювала вчителем молодших класів у Великокопанвській ЗОШ. Вийшла на пенсію за вислугою років.

Охременко Михайло Миколайович. В 1967 році вступив до культурно-освітницького училища на заочний відділ. До армії працював два роки вчителем музики в середній школі. Після до 1978 року працював у восьмирічній школі. З 1979 працював в Цюрупинській музичній школі, з 1980 року в Великокопанівській школі. В 2000 році вийшов на пенсію за вислугою років, маючи стаж 33 роки.

Рябова Зінаїда Іллівна. Мрія – стати вчителькою з’явилася у ранньому дитинстві. У дитячих розвагах та іграх була вчителькою. В школі вчилася добре. По закінченню десятирічки 1954 року вступила до Херсонського педагогічного училища.

В 1958 році вступила до Херсонського культурно-освітнього училища ( спеціальність хореографія),  і  в 1960 отримала направлення у Дніпропетровську область. Однак за направленням не поїхала, бо, повернувшись до Великих Копанів, доля звела її з вчителями. Тодішній директор школи, Бондаренко Віра Антонівна вмовила Зінаїду Іллівну викладати у школі співи (для цього навіть їздила до районного управління народної освіти). Так 8-річка села Великі Копані отримала нового вчителя плюс старшу піонервожату, обов’язки якої  Зінаїда Іллівна виконувала безкоштовно.

В школі був організований хор і роботу новенького викладача було відзначено грамотою райкому ВЛКСМ. З 1961 року Зінаїда Іллівна вступила на заочне відділення Херсонського Педагогічного інституту на філологічний факультет і через три роки була переведена на викладача української мови та літератури.

1967 року була переведена вчителем росі1йської мови і літератури до 10-річної школи. 1994 року вийшла на пенсію. Удостоєна медалі «Ветеран праці». Сьогодні Рябова Зінаїда Іллівна є головою ради ветеранської організації села Великі Копані.

Черкашина Віра Петрівна

Так склалося, що вперше до школи цю дівчинку привели не батьки, а сусідський хлопчик – Сеня Острянський. Перше враження було незабутнім – і маленька Віра вирішила: я буду вчителькою.

Вчилася добре. По закінченню школи 1957 року влаштувалася на роботу на другий відділок – учнем бухгалтера. Далі півтора року працювала на Херсонському бавовняному комбінаті, далі знов повернулася в радгосп на попередню посаду. Оскільки вдачу мала невгамовну, очолила комсомольську організацію відділка і за рекомендацією комітета комсомолу району була направлена на роботу в Раденську восьмирічну школу старшою піонервожатою. Там же 1961 року вступила до Херсонського педагогічного інституту на факультет українська мова та література, того ж року була переведена до Великокопанівської восьмирічної школи старшою піонервожатою. Далі за протекцією Миколи Васильовича Майданника 1963 року була зарахована учителем. 1966 року призначена завучем з виховної роботи, продовжуючи викладати предмет. 1975 року обрана секретарем виконкому сільської ради і працювала на цій посаді десять з половиною років. З січня 1986 і по вересень 2001 працювала у Великокопанівській школі вчителем української мови та літератури. Суто педагогічний стаж становить 28 років, загальний трудовий стаж складає 40 років, 10 місяців, 24 дні. Вийшла на пенсію у віці 61,5 років.

1970 року нагороджена пам’ятною медаллю «До сторіччя дня народження В.І.Леніна. Нагороджена грамотою Центрального комітету ВЛКСМ та ще сімнадцятьма грамотами районного та обласного відділів народної освіти.

Слід зазначити, що природа обдарувала Віру Петрівну багатьма талантами, зокрема вона має чудовий голос, прекрасно декламує вірші. Весь час приймала активну участь у громадському та культурному житті села, наповнюючи змістом дозвілля його жителів.

Черкова Валентина Андріївна, Юрченко Наталія Інокентіївна, Костіна Тетяна Олександрівна

Всі троє мріяли про професію вчителя ще з дитинства, коли гралися «в школу» та по черзі проводили «уроки».

Правда, Валентина Андріївна якийсь час іще ввагалася: вчитель чи бібліотекар, та з часом вчитель взяло верх. Всі троє по закінченню восьмирічки вступили до Бериславського педагогічного училища на спеціальність «вчитель молодших класів».

Тетяна Олександрівна була розподілена у Малу Лепетиху старшою піонервожатою, але мріяла працювати вчителем в молодшій ланці, тож просила Тимофіїнка Вячеслава Миколайовича зробити запрос і перевести її до Копанівської середньої школи.

Наталія Інокентіївна була розподілена у Щасливську середню школу. І хоча вона отримала там дуже теплий прийом, мала добрих чуйних наставників, які запрошували до себе на уроки, допомагали, приходили на уроки до неї, все ж прагнула повернутися в рідне село.

І лише Валентина Андріївна повернулася до школи одразу.

Всі троє пропрацювали на одному місці вчителями молодших класів і вийшли на пенсію за вислугою років відповідно маючи відповідно 27, 25 та 30 років.

У становленні їх як вчителів велику роль відіграли Бондаренко Віра Антонівна, Костіна Людмила Олексіївна, Канівець Клавдія Костянтинівна.

До речі, син і донька Наталії Інокентіївни пішли шляхом матері і стали педагогами. Ірина Анатоліївна працює у Херсонській ЗОШа № 31 вчителем іноземної мови, а Олексій Анатолійович викладач у МНВК.

Янчукова Віра Петрівна. Виростала я в маленькому селі на Скадовщині, в якому була лише семилітка, і вчитель - це була людина, святиня для мене. Тому саме в ранньому дитинстві я вирішила здобути освіту педагога і вести в світ за собою малечу. Спочатку думала стати вчителем німецької мови, а перейшовши в Новомиколаївську середню школу, цього ж району, звела мене доля з людиною з великої букви - вчителем математики Марією Григорівною. І тоді я вирішила, що це та людина, яку я буду наслідувати все життя. І не задумуючись по закінченню школи в 1961р. вступила до ХДПІ на математичне відділення, яке із задоволенням опанувала.

В 1963р. за направленням потрапила на річну практику до Великокопанівської школи на посаду вчителя математики, де і працювала до 1984р. У вересні 2006р. була призначена на посаду організатора позакласноії роботи. Це дало змогу ще тісніше спілкуватися з дітьми, це були цікаві дні, які із задоволенням дуже часто згадую зараз. Літо, яке інші намагалися проводити біля моря, я проводила з дітьми в таборі «Романтик». Вважаю, що цей час у моєму житті був самий цікавий хоч і не легкий. Рік потому виконувала обов'язки директора школи. Пізніше була переведена на посаду заступника. Враховуючи те, що я не була членом партії, мене не змогли примусово ним призначити. Я зрозуміла моя мета - поближче були до дітей.

Постійно отримувала відзнаки: почесні та похвальні грамоти райвно, облвно, обкому і райкому комсомолу, сільської ради. В 25 річницю трудового стажу отримала медаль «Ветеран праці».

DSC 0347

DSC 0349

DSC 0350

DSC 0353

DSC 0357

DSC 0360

DSC 0364

DSC 0367

DSC 0368

DSC 0370

DSC 0368

DSC 0370

DSC 0380

DSC 0385

DSC 0389

DSC 0392

DSC 0462

DSC 0468

DSC 0471

DSC 0477

DSC 0479

DSC 0480

DSC 0485

DSC 0493

 

 

 

Новина 24.10.2016

Материалы

Оголошення

Шановні односельці!

Проводиться Всеукраїнська Акція «Бібліотека українського воїна» ініційована Міністерством культури України для підтримки бойового духу та патріотичного виховання українських військовослужбовців. У ході проведення Акції сільською бібліотекою приймаються в дарунок книги вітчизняної та світової художньої літератури в перекладі українською мовою, науково-популярні видання з історії Української держави, її культури, які будуть передаватися до бібліотек військових частин Збройних Сил України.

Просимо Вас взяти участь в Акції.

                                                  Інна Нікітіна, завідуюча Великокопанівської бібліотекою для дорослих.